Fundacja Dzieci Świata

Kiedy zaczęłam opowiadać historie Dzieci z różnych stron Świata, wiedziałam już, że te historie muszą mieć dalszy, leszy ciąg. Nie byłam w stanie przechodzić obojętnie obok wykorzystywania poznanych przeze mnie Bohaterów i zaczęłam walczyć o to, żeby odmienić ich los.

Zaczęło się od Jane – małej Masajki, której historia tak poruszyła serca mojej rodziny, przyjaciół i Widzów mojego kanału na YT, że uzbieraliśmy pieniądze na szkolny mundurek i jej edukację. Prawdziwą falę pomocy wywołał mój reportaż o kopalniach miki na Madagaskarze, w których pracują nawet 5-letnie dzieci. Wraz z niesamowitymi Ludźmi odmieniliśmy los maluszków nie tylko zapewniając im comiesięczne porcje jedzenia, dzięki którym nie muszą już pracować w kopalni, ale także wysłaliśmy je do szkoły. Wtedy zrozumiałam, że jednorazowe zbiórki pieniędzy to nie jest rozwiązanie i że muszę zapewnić tym dzieciom długie lata edukacji, żeby mogły skończyć szkołę podstawową i wyjść z błędnego koła ubóstwa i nielegalnej pracy dzieci.

Poszukując historii Dzieci Świata kilkakrotnie napotkałam na swojej drodze małe fundacje, które zmieniają los dzieci na różnych krańcach świata. Jedną z nich była Fundacja Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru założona przez Kasię i Patrycję. Reportaż „Dzieci kamieniołomów” wywołał kolejną falę pomocy. Dzięki Widzom adopcyjnych rodziców na odległość znalazło kilkaset dzieci i cała jedna wioska dołączyła do programu darmowej edukacji wraz z posiłkiem. To był dla mnie moment, w którym postanowiłam dawać głos nieznanym nam, małym fundacjom, które każdego dnia odmieniają życia dzieci dając im najważniejsze narzędzie do zmian – edukację.

Wiosną 2023 roku wraz z moim mężem założyliśmy Fundację Dzieci Świata. Jej celem jest pomoc bohaterom cyklu Dzieci Świata oraz współpraca z małymi fundacjami ratującymi dzieci ze szponów nielegalnej pracy dzieci, czy bolesnych rytuałów, do których należy m.in. zabijanie nowonarodzonych bliźniąt.

W ramach działalności Fundacji organizuję prelekcje a także warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Odwiedzam domy kultury, biblioteki i szkoły w całej Polsce. Całkowity zysk z prelekcji i warsztatów przeznaczam na pomoc dzieciom z kopalni miki na Madagaskarze.

Jeśli chcieliby Państwo zaprosić mnie na prelekcję, czy warsztaty bardzo proszę o kontakt na adres marzena.figielstrzala@gmail.com. Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć konkretny projekt czy bohatera reportażu, mogą dokonywać Państwo wpłat „cegiełek” na konto Fundacji Dzieci Świata z odpowiednim dopiskiem.

Numery kont fundacji

Nazwa: Fundacja Dzieci Świata

Numer: 11 1600 1013 1739 3108 3000 0001

Tytułem: Darowizna na rzecz Dzieci z Madagaskaru Mika / Darowizna na rzecz wyklętych bliźniąt /  Darowizna dla Ayusy / Darowizna dla Pemby / Darowizna na rzecz dzieci z fabryk cegieł Nepal

Dla Konta EURO:

Nazwa: Fundacja Dzieci Świata

Numer: PL 81 1600 1013 1739 3108 3000 0002

SWIFT: PPABPLPKXXX
ul. Lubostroń 22C/15
30-383 Kraków

Tytułem: Darowizna na rzecz Dzieci z Madagaskaru Mika / Darowizna na rzecz wyklętych bliźniąt /  Darowizna dla Ayusy / Darowizna dla Pemby / Darowizna na rzecz dzieci z fabryk cegieł Nepal

Dzieci, które wspieramy

  • Dzieci pracujące w kopalni miki na Madagaskarze
  • Mamy wyklętych bliźniąt z Madagaskaru
  • Ayusa – Dziewczynka Himalajów
  • Pemba Nuru Sherpa z Nepalu
  • Dzieci z fabryk cegieł w Nepalu